PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37309}

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
7,7 732 692
oceny
7,7 10 1 732692
6,9 39
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Podawajcie tu swoje ulubione cytaty, mogą być w orginale (najczęściej lepiej brzmią:D), ale najlepiej przetłumaczone :) Oto moje:

JACK "She's safe, just like I promised. She's all set to marry Norrington, just like she promised. And you get to die for her, just like you promised. So we're all men of our word really... except for, of course, Elizabeth, who is in fact, a woman"
/Nie będę tego tłumaczyć, bo po polsku brzmi kompletnie inaczej, ze względu na grę słów i tak dalej.../

JACK "Me? I'm dishonest, and a dishonest man you can always trust to be dishonest. Honestly. It's the honest ones you want to watch out for, because you can never predict when they're going to do something incredibly... stupid."
/Ja? Ja jestem nieuczciwym łotrem, każdy to wie. Bać się należy ludzi uczciwych. Nie zdołasz przewidzieć, kiedy zrobią coś niesamowicie... głupiego./ -) wyrwane z kontekstu może nie brzmi tak jak należy, ale i tak jest to świetny moment :D

ELIZABETH "You like pain? Try wearing a corset" /Lubisz ból? Spróbuj założyć gorset/

BARBOSSA "What now, Jack Sparrow? Are we to be two immortals, locked in an epic battle until Judgment Day?" /Co teraz, Jack? Będziemy toczyć epicki pojedynek aż do sądnego dnia?/
JACK "Or you could surrender" /Możesz się poddać/

JACK "Where's the medallion?" /Gdzie medalion?/
ELIZABETH "Wretch." /Łajdak./
JACK "Ah, where is dear William?" /Ach, a gdzie drogi William?/
ELIZABETH "Will."
WILL "Elizabeth."
JACK "Monkey!" /Małpa!/

ELIZABETH "Whose side is Jack on?" /Po czyjej stronie jest Jack?/
WILL "At the moment?" /W tym momencie?/

JACK "Scarlett."
[plask]
JACK "Not sure I deserved that" /Nie jestem pewien, czy na to zasłużyłem/
JACK “Giselle.”
GISELLE “Who was she?” /Kto to był?/
JACK “What?” /Co?/
[plask]
JACK “I may have deserved that.” /Na to mogłem zasłużyć/

[Zanim Jack skradł Interceptora]
NORRINGTON “That is, without doubt, the worst pirate I've ever seen.” /To bez wątpienia najgorszy pirate, jakiego w życiu widziałem/
[Po tym, jak Jack skradł Interceptora]
OFICER „That's got to be the best pirate I've ever seen.” /To najlepszy pirate, jakiego w życiu widziałem”
NORRINGTON “So it would seem.” /Na to wygląda./

No i oczywiście fantastyczne jest słynne “Savvy?” Jacka :D On ogólnie wymiata ;)
Podawajcie swoje ulubione dialogi lub ich fragmenty :*

ocenił(a) film na 10
Suzume

Moich ulubionych cytatów jest mnóstwo, a oto niektóre z nich (pomijając te podane wyżej :P)

Norrington: Jack Sparrow... najgorszy pirat o jakim słyszałem...
Jack: Ale słyszałeś o mnie!

Jack: Panowie! Mileidi! Zapamiętajcie dzień, w którym umknął wam Kapitan Jack Sparrow!

chwilę później...

Norrington: Panowie, zapamiętajcie dzień, w którym NIE umknął nam Kapitan Jack Sparrow!

Jack: Liczą się tylko dwie zasady. Co człowiek może zrobić, a czego nie może...

Jack: Będę rabował, łupił i grabił, aż padnę na mój piracki pysk...
Murtogg i Mullroy: - on mówi prewdę!
- gdyby mówił prawdę to by nam nie powiedział!
Jack: Chyba, że by wiedział, że mu nie uwiezycie...

Jack: But what a ship is... what the Black Pearl really is... is freedom ...

Jack: Szaleństwo i geniusz - jedno jest zdumiewająco bliskie drugiego...

"Kto zostaje w tyle, tego się zostawia..."

Ojciec Elizabeth: Słuszna decyzja powzięta z niesłusznych powodów może nie być słuszna...

Jack: Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość

Jack: Jeśli czekałeś na stosowną chwilę - to własnie minęła...

Will: Gdzie jest Elizabeth?
Jack: Jest bezpieczna - jak przyrzkłem. Wyjdzie za Norringtona - jak przyrzekła. A ty za nią umrzesz - jak przyrzekłeś... Mamy swój męski honor, lub kobiecy w przypadku Elizabeth...
Barbossa: Milcz!

No i wszystkie teksty:
-Jack Sparrow...
- KAPITAN Jack Sparrow!

Sun_beam

no to ja jeszcze dam taki

Barbossa : Czyli bede stal na wyspie, z nazwiskiem, twoim slowem ze jest prawdziwe i patrzyl jak odplywasz MOIM okretem?
Jack : O nie! Bedziesz stal na wyspie i patrzyl jak odplywam MOIM okretem i dopiero wtedy krzykne ci nazwisko.
Barbossa : Skad mam wiedziec ze jest prawdziwe?
Jack : Z nas dwoch tylko ja nie dopuscilem sie zdrady wiec zaufamy MOJEMU slowu.

Ktorys z piratow : jesli ktos powie "pakt" nawet w myslach, wypruje mu flaki.

Klotnia z Anamaria
Will : dostaniesz nowy okret
Jack : Dam ci nowy!
Will : Lepszy
Jack : Lepszy!
Will : Tamten (wskazuje na Interceptora)
Jack : Ktory?!

ocenił(a) film na 8
flexia

Moje ulubione 2 cytaty:
Pierwszy śmieszny,
Jack: "But why is the rume gone?"
Drugi strasznie mi sie podoba, w zasazdie nie wiem do końca dlaczego, ale ma coś w sobie, gonienie za niedościgniętym, wiara w spełnienie mażeń.
Na samy końcu filmu, Jack w zasadzie do siebie "Now, Give my the horizont"
czy jakoś tak.

Suzume

To jest akurat z drugiej częśći:
Jack na widok Elizabeh, odwraca sie i do Gibbsa -Hide the Rum.

ocenił(a) film na 8
Suzume

Tekty o eunuchu,

"Jack Sparrow... KAPITAN Jack Sparrow",

"Jestem nieuczciwy, a więc uczciwie możecie liczyć na moją nieuczciwość. Bo uczciwi ludzie są nieprzewidywalni. Zawsze mogą zrobic coś niewiarygodnie głupiego.",

" - najgorszy pirat o jakim słyszałem - ale śłyszałeś o mnie!"

cała kłótnia z tymi 2 strażnikami :D :D :D

"widać nie byłeś w singapurze"

"Elizabeth... widać nie byliśmy sobie pisani..."

"Will... ładny kapelusz."

"zapamiętajcie ten dzień jako ten, w którym NIE POWIESILIŚCIE Kapitana Jacka Sparrowa."

"zapamietajcie ten dizeń jako ten, w którym umknął wam Kapitan Jack Sparrow" itp.

jak oni walczyli... Jack i Barbossa... tylko nie pamiętam dokładnie... cośtam cośtam... "możesz się poddać" :D

i na samym końcu (mruczanka pod nosem^^) "czarnymi owcami... pijcie kompani do dna!" i melodia "He's a pirate" na soundtracku nr 15 :D

Pozdro!

Mary_Jules

Albo: "Zostawiając mnie na tym ziemskim wyprysku zapomniałeś o jednym...":-D

ocenił(a) film na 10
megilla

Moim ulubionym tekstem jest odziwo tekst Barbossy... Kiedy Jack goni małpkę mającą jego medalion.

Barbossa: Thank you Jack (Dziękuję Jack)
Kpt.Jack Sparrow: Your welcome (Nie ma za co)
Barbossa: Jack is my monkey (Jack to moja małpa) :P

ocenił(a) film na 10
AnaMaria

moim ulubinym jest:
Jack: Będę rabował, łupił i grabił, aż padnę na mój piracki pysk...
Murtogg i Mullroy: - on mówi prewdę!
- gdyby mówił prawdę to by nam nie powiedział!
Jack: Chyba, że by wiedział, że mu nie uwiezycie...


Jack do Willa: musisz sobie znaleść jakąś panne...chyba nie jesteś eunuchem??


na widom Elizabeth powiedział do kogoś: chowaj rum.

Jack: czemu ciągle brakuje rumu??

Jack:chyba śnie?
Bill Turner: nie
Jack: nie w śnie byłby rum

no i te wszystkie wymienione wyzej:):)

Lady_of_the_Curiosity

"bagger" i "interesting" :D i wiele wiele innych .Pisać się nie chce ...

ocenił(a) film na 10
Grievous

Jack tylko raz mowi "O bugger" (gdy kanibale nakryli go z lina), a potem jak mu sie cos nie udawalo mowil poprostu "Fuck!" (z 8 czy 9 razy)
Poprawiam Anamarie:
-Thank you Jack
-Your welcome
-We named the monkey Jack. (nazwalismy malpe Jack)
I Skaramanga:
"Now, bring me that horizon." (przyniescie/przysuncie mi ten horyzont)

A ja uwielbiam te teksty:
-[Jack do Lizzie]"One ord love, Curiosity. You long for freedom. You long to do what you want to do beacause you want it. Act on selfish way (nie wiem czy tak brzmial ten fragment), You to see what its like. One day you won't be able to resist."
[Liz i Jack]
-Jack, the letter! Give it back!
-No, persuade me.
-... (nie pamietam jak brzmialo to zdanie) Cos o tym, ze Will nauczyl ja szermierki.
-Just I said. Persuade me.
I jeszcze raz oni:
-O Jack, do you tell me the truth?
-Every word, love. ;PPP

TheCloudEater

Człowieku co jak co to jest film Disneya i nigdy w Piratach nie pada słowo Fuck . Ciągle jest Bugger ...

ocenił(a) film na 10
Grievous

włąśnie! zanim kogoś zaczniesz poprawiać sprawdź siebie:)

Pirat_9

Ja uwielbiam kłótnię tych dwóch czubków na temet Czarnej Perły:
-Nie ma okrętu szybszego od Ścigacza
-Słyszałem o takim... Jest ponoć niedościgły... Czarna Perła ( to mówi Jack)
-Mówimy o istniejących statkach
-Czarna Perła istnieje
-Nie
-Widziałem ją!
-Widziałeś ją?
-Tak!
-Nie widziałeś!
-Widziałem (+ mina Deppa:))
-Widziałeś statek o czarnych żaglach z załogą potępieńcców i kapitanem, którego nie chcieli nawet w piekle?
-Nie!
-Nie.
-Widziałem statek o czarnych żaglach.
-A żaden statek bez załogi potępireńców i kapitana, którego nie chcieli nawet w piekle, nie może mieć czarnych żagli więc musiała to być Czarna Perła, to chciałeś powiedzieć?
-Nie!

Rozmowa na statku:
-Elizabeth, przyjmujesz oświadczyny komodora?
-Tak
JACK Wesele! Uwilebiam wesela! Kolejka dla wszystkich! Wiem... skujcie go, tak?
NORRINGTON Panie Sparrow, niech pan idzie teraz z tymi dobrymi ludźmi i poda im kurs na Isla de Muerta, a przez resztę poodróży rozważy wszelkkie możliwe znaczenia zwrotu milczeć jak grób. Czy wyrażam się jasno?
-JACK Jaśniej nie można

Barbossa przywiązał działo do buciorów Buciora i patrzyliśmy jak idzie prosto na dno... Dopiero potem okazało się, że potrzebujemy jego krwi...
tak zwana ironia losu... :)

W sumie nie wiem, po co to piszę, bo i tak wszyscy znamy te teksty na pamięć...:)

ocenił(a) film na 10
TheCloudEater

Nie ma? To powiedz mi co Jack mówi w momencie, kiedy wisi na linie i patyk się zsówa. Co jest chwilowe zatrzymanie na jego Twarz. (To w 2 części)

ocenił(a) film na 10
Mary_Jules

-Mam ci to znaleźć?
-Nie,masz to sobie znaleźć.Bo znajdując to znajdziesz się w sytuacji znalezienia i zlokalizowania sposobu uratowania swojej gołąbeczki poczciwej..jakiej tam?! Kapujesz?

ocenił(a) film na 8
Suzume

A moim ulubionym tekstem jest "I've got jar of dirt! I've got jar of dirt! And guess what is inside it!"

Chyba nie musze wyjasniac, kiedy jest ten moment ;)

ocenił(a) film na 9
Suzume

Uwielbiam teksty z Piratow nie bede ich tu pisac bo sa to te, ktore wymienili moi przedmowcy ale mam WIELKA PROSBE!Czy mozecie mi napisac co mowi Jack kiedy cos np.go boli albo mu sie nie uda cos na "b" "baga me"czy cos takiego.PROSZE NAPISZCIE!BARDZO PROSZE!Pozdrawiam wszytskich fanow Piratow:)

ocenił(a) film na 9
House_M_D_

Nie jestem pewien, ale chyba ,,BUGGER".

Również pozdrawiam ;D

Suzume

Moim zdaniem najlepszy jest tekst Jacka do Turnera:

"Znam cię... Już ci kiedyś groziłem?"

Suzume

JACK do WILLA Muszę przyznać, że wiesz, co robisz i jesteś w formie. A jak z pracą nóg?

"Jack Sparrow... skazany za przestępstwa przeciwko Koronie... udawanie pastora anglikańskiego...:)"

użytkownik usunięty
waldemar_obroslak

fanka SOAD-to jedno z moich ulubionych powiedzonek,ale szczerze mówiąc nie jestem pewna jak to się pisze;]"oh bugger"czy jakoś tak:)wymawia się w każdym razie mniej więcej "o(u) bager"i nie da się tego dosłownie przetłumaczyć..od takie powiedzonko, które kocham w wykonaniu Johnny'ego Deppa:)a z tekstów to genialne były wszystkie z drugiej części,które wynikały z pierwszej(np."come on..we don't bite.."i pogwizdywania więźniów na Elizabeth w celi(nawiązanie do gwizdania na psa z kluczami)wszystkie dialogi Elizabeth i Jack'a związane z "tym czego pragną najbardziej"i ten kiedy Lizzy znajduje Jack'a(El:jestem tu by odnaleźć mężczyznę, którego kocham"Jack(boska mina):"ee..pochlebiasz mi synu but my first,and only love is sea":)

użytkownik usunięty

oj..sorry,nie wiem czemu tak dziwnie napisałam tamten cytat(że od połowy po angielsku)..odeszłam od komputera i dopisałam tą część później więc pewnie zapomniałam po jakiemu pisałam;)

użytkownik usunięty

Aha!i jeszcze (co prawda nie cytat)ale fragment,kiedy Jack siedzi w celi i przychodzą do niego dwaj członkowie jego byłej załogi..gdy jeden na niego spluwa,a Jack robi minę małego,obrażonego chłopca:)albo jego mina kiedy Will rzuca szpadą,która wbija się ostrzem tuż przed nosem Jacka..albo jeszcze kiedy "wyłania się" z dołu ekranu i patrzy na kompas który trzyma Elizabeth(w drugiej części)

ocenił(a) film na 10

mi jeszcze si podobalo to:
Jack do Willa:ile wiesz o Jones'ie??
Will:niewiele
Jack:Tak to uratuje Elizabteh.

użytkownik usunięty
Lady_of_the_Curiosity

o..albo jeszcze"I've got a jar of dirt, I've got a jar of dirt, and guess what's inside it!":)i"Have you not met Will Turner? He's noble, heroic - terrific soprano. Worth at least four... maybe three and a half."..mnóstwo jest świetnych..zaraz,zaraz,bo się rozkręciłam..co mi się jeszcze przypomni;)oo..Jack do Elizabeth:"Darling, I am truly unhappy to have to tell you this, but through an unfortunate and entirely unforeseeable series of circumstances that had nothing whatsoever to do with me, poor Will has been press-ganged into Davy Jones's crew."..i..hmm..o!
Jack:Gentlemen, what do keys do?
ktoś z załogi: Keys... unlock... things?

użytkownik usunięty

aa..no zapomniałabym o najlepszym:)"My incredibly intuitive sense of the female creature tells me that you are troubled."

waldemar_obroslak

"udawanie pastora anglikańskiego" TAK TO BYŁO DOBRE!

ocenił(a) film na 9
Suzume

Do fanki SQUAD: te powiedzonko Jacka Sparrowa mi osobiście skojarzyło sie ze słowem "baka" z języka japońskiego, które ni mniej ni więcej znaczy tyle, co "głupek" :). Dlatego moim skromnym zdaniem nikt tego nie tłumaczyła, ale na 100% nie jestem tego pewien.

Pozdro

ocenił(a) film na 10
Suzume

mi najbardziej podoba się moment gdy w czsie bitwy między statkami Jack goni małpkę. Barbossa mówi wtedy
-Dziękuje Jack'u
na to sparrow -nie ma za co
Barbossa odpowiada -mówiłem do małpki!
nie wiem czy zauważyliście ale małpka w tym momencie robi świetną minę

Suzume

* Jack [do Norringtona]: I know... clap him in irons, right?
* Jack [do Elizabeth]: It would never have worked between us, darling. I'm sorry.
* Jack: [do Barbossy]: You forgot one very important thing, mate. I'm Captain Jack Sparrow.
* Will [do Jacka]: Where's Elizabeth?
Jack [do Willa]: She's safe, just like I promised. She's all set to marry Norrington, just like she promised. And you get to die for her, just like you promised. So we're all men of our word, really... except for Elizabeth, who is, in fact, a woman.

Zdecydowanie najlepsze :)
* Jack [do Elizabeth]: But why is the rum gone?
* Jack [sam do siebie]: Why is the rum always gone?
* Jack [do Gibbsa]: Hide the rum.

Suzume

A MI PODOBAŁO SIĘ TO JAK WILL RAZEM Z ZAŁOGĄ CZRNEJ PERŁY SIEDZIELI W KULI I GDY OKAZAŁO SIĘ ŻE KULA JEST ZROBIONA Z ICH TOWARZYSZY!

ocenił(a) film na 10
Suzume

heh,zdecydowanie moim ulubionym tekstem jest:
Jack:Zapamiętajcie tę datę jako dzień w którym prawie schwytaliście kapitana Jack`a Sparrowa!

ocenił(a) film na 10
Suzume

Barbarossa:-Dziękuje Jack.
Jack:Drobnostka
Barbarossa:Nie ty. Nazwałem małpkę Jack(albo w innej wersji-dziękowałem małpce);)

"Zacumowanie kosztuje szylinga"-i to spojrzenie na eeee...zacumowany statek;););)

Jack:-O wesele! Kolejka dla wszystkich;););););)

ocenił(a) film na 10
Freak_On_A_Leash

No cóż, wiem, że trochę późno, ale będę się kłucić o przeklinanie Jack'a. Wszyscy, z którymi rozmawiałam o filmie zgodnie twierdzą, że Jack, kiedy spada (u kanibali) ze skarpy, a potem wisi głową w dół mówi: -Fuck. Nie moja, że na płytach tuszują przekleństwa i wypisują np. "-A niech to." zamiast oryginalnych stwierdzeń. Nawet w kinie przetłumaczyli to na ku...a.

TheCloudEater

moim zdaniem on mówi BUGGER!!
wsłuchajcie się, albo obejrzujcie z ang. napisami

ocenił(a) film na 10
Suzume

Mam prośbę :) Możecie napisać jak po angilesku brzmi cytat (nie pamiętam dokładnie) : Liczą się 2 zasady-co człowiek może i czego nie moze zrobic. :) dzięki z góry
pozdro dla fanów Piratów :P

Ann_17

The only rules that matter are these: what a man can do and what a man can't do.

ocenił(a) film na 10
Suzume

Drogi From Hell. Serdeczne dzięki za przetłumaczenie! :)

Ann_17

Drobiazg :) z tym wyjątkiem, że powinnaś napisać "Droga From Hell" :)

Suzume

zapomnieliscie o fantastycznej kwestii: "i like this plan- simple and easy to remember" :]

ocenił(a) film na 9
Suzume

z tego co ja wiem, to on mówi o bugger, co znacz "o kur*a", ale mógłby tez powiedzieć "o fuck", albo "o bother"(o kurcze)

ocenił(a) film na 10
Suzume

fajny był ten fragmet jak JAck z Willem poszli ratować Elizabeth i Sparrow szuka odpowiednich słów na "Pakt" xD

ocenił(a) film na 9
Suzume

a ja będę tak wspaniała(:P) i podam wam stronę, na której są cytaty(znaczy fragmenty z filmu, głos, kumacie:D) z drugiej części piratów!
http://www.moviewavs.com/Movies/Pirates_Of_The_Caribbean_Dead_Mans_Chest.html

użytkownik usunięty
martini215

do oficera - "Synku, jestem Kapitan JAck Sparrow, pojąłeś?"

"Kapitan Barbossa nie paktuje z głupcami
JACK: Szczęście, ze nim nie jestem!"

"niech zaraz weźmie tego co wymyślił pakty!

JACK: to pewnie Francuz!"

"kiedy zostawiałeś mnie na tej małej zapyziałej wysepce zapomniałeś o jenym-jestem Kapitan Jack Sparrow"

"jeśli nie masz pod suknią steru i żagla, nie zdążymy ocalić pana Turnera!"

"why is the rum always gone?????"

"do Willa -> stosowny moment - minął..."

Świetny aktor, świetna postać!

ocenił(a) film na 9
Suzume

Barbossa: thanks Jack
Jack: You welcome
Barbossa: My monkey's Jack
Jack: [piękna minka]

ocenił(a) film na 9
jasmineczka

i wielokrotnie powtarzajacy sie cytat Jacka Wróbla: i'ts heavy??

jasmineczka

SAVVY!!
nie heavy! :/
ale wybaczam, bo Jack nie ma czysto angielskiego akcentu :)

ocenił(a) film na 9
Liriel_

Przepraszam xD ucze sie ang od 2 lat xD ale w sumie to tak troche brzmi ;] jak it's heavy ;p
ok bd wiedziec co tam mowi, wielkie dzieki:*

ocenił(a) film na 10
Suzume

kto mi może pomóc i powiedzieć jak poprawnie brzmi po angielsku cytat:
'Wesele! Uwilebiam wesela! Kolejka dla wszystkich! Wiem... skujcie go'

Mysza_17

"A wedding... I love weddings! Drinks all around! I know... clap him in irons, right?" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones